Tworzymy profesjonalne oprogramowanie sklepów internetowych

Nowoczesna platforma do prowadzenia sklepu internetowego. Bezpłatne aktualizacje, wsparcie techniczne. Liczne integracje i prosta obsługi. Idealne oprogramowanie do pozycjonowania. Uruchom własny sklep internetowy
Tutaj jesteś: Strona główna » Dodawanie cech produktu z poziomu edycji produktu

Dodawanie cech produktu z poziomu edycji produktu

Data dodania: 24-01-2011

Cechy produktu można dodawać zarówno przy dodawaniu produktu jak i w menu Sklep / Cechy produktów.  Po wejściu w menu Sklep / Kategorie i produkty można dodać nowy produkt lub dokonać edycji istniejącego produktu. Po uzupełnieniu pól produktu typu nazwa produktu, cena, nr katalogowy, ilość itd na samym dole strony widoczny jest moduł dodawania cech produktów.
Dodawanie cech do produktu w sklepie internetowym oscGold

Przy dodawaniu cech można wybrać cechy które są już zdefiniowane w sklepie lub dodać nowe cechy i ich wartości. Aby dodać nową cechę należy wciśnąć zielony przycisk z plusem który znajduje się za listą Atrybut. Po kliknięciu ukaże się okno gdzie należy wpisać nazwy cech. Jeżeli sklep jest wielojęzyczny należy podać nazwy we wszystkich językach.

Dodawanie cech do produktu w sklepie internetowym oscGold

Po wpisaniu wartości i zapisaniu pojawia się nowa cecha w liście wyboru. W przykładzie jest to cecha o nazwie "Nowy przyklad".

Dodawanie cech do produktu w sklepie internetowym oscGold

Do nowej cechy należy przypisac jej wartości. Np dla cechy "Rozmiar" wartościami będą S,L,XL itd. Żeby dodać wartości cech należy wciśnąć przycisk z plusem który znajduje się za polem Wartość. Po tym pokaże się okno (podobnie jak przy definiowaniu nazwy cechy) gdzie można wprowadzić nazwę wartości. Po dodaniu i zapisaniu wartości w liście rozwijanej pokaże się zdefiniowana wartość.

Dodawanie cech do produktu w sklepie internetowym oscGold

Następnie w polu "cena brutto" można wpisać wartość o jaką dana wartość cechy ma obniżyć lub podwyższyć cenę produktu. Jeżeli w polu pozostanie 0 to cecha nie będzie miała wpływu na cenę produktu. Przy wpisaniu wartości cenowej należy wybrać również prefix - plus lub minus - zależnie od tego czy wartość cechy ma obniżać czy podwyższać cenę produktu. Można także wpisać wagę cechy - taka opcja jest przydatna np przy sprzedawaniu odżywek dla sportowców gdzie cechą może być waga opakowania. Po wpisaniu wszystkich wartości należy wcisnąć zielony przycisk który znajduje się za pole Waga. Po tym cecha zostanie dopisana do produktu.

Dodawanie cech do produktu w sklepie internetowym oscGold

Po zapisaniu na liście pokaże się nazwa dodanej cechy i w nawiasie obok ilość wartości jakie posiada cecha. Klikając na kwadracik z plusem po lewej stronie nazwy można zobaczyć jakie są to wartości.

Dodawanie cech do produktu w sklepie internetowym oscGold

Po napisem Akcja po prawej stronie modułu znajdują się dodatkowe przyciski. Pierwszy przycisk umożliwia wybranie wartości cechy z listy cech z listy rozwijanej. Ta opcja jest używana jeżeli w sklepie są juz zdefiniowane cechy i do produktu nie dopisujemy nowej cechy a korzystamy z już istniejącej. Dzięki temu nie ma konieczności dodawania do produktów zawsze nowych cech, ale można wykorzystywać już istniejące. Następny przycisk (zielony z plusem) umożliwia dodanie nowej wartości do cechy - czyli takiej której jeszcze nie ma w sklepie. Następny czerwony przycisk umożliwia usunięcie cechy z produktu wraz z jej wartościami. Niebieskie przyciski ze strzałkami góra/dół na liście wartości cech umożliwiają zmianę kolejności wartości cech.

Dodawanie cech do produktu w sklepie internetowym oscGold

Po dodaniu wszystkich cech i wartości do produktu można zapisać taki układ jako Szablon. W szablonie zostanie zapisny układ oraz wartości cech. Szablon będzie można wczytać przy dodawaniu czy edycji następnych produktów. Dzięki czemu nie ma konieczności definiowania cech do każdego produktu z osobna. Aby zapisać układ cech jako szablon po wpisaniu cech i wartości należy wcisnąć przycisk "dyskietki" w górnym prawym narożniku. Po tym ukaże się okno gdzie będzie można wpisać nazwę pod jaką ma zostać zapisany szablon. W przypadku nowego produktu szablon można wczytać do produktu poprzez ikonę znajdującą się przed ikoną dyskietki.

Dalej

oprogramowanie e-commerce | tworzenie sklepów internetowych | program do sklepu internetowego | oprogramowanie sklepu internetowego | sklep internetowy | sklepy internetowe

Informacje zawarte na tej stronie stanowią własność intelektualną firmy Kamelia-Net. Dotyczy to zarówno tekstów jak i grafik sklepu. Wszelkie próby kopiowania zdjęć oraz tekstów z niniejszego serwisu bez zgody firmy Kamelia-Net są zabronione i będą traktowane jako łamanie prawa.
Oprogramowanie sklepu internetowego