Tworzymy profesjonalne oprogramowanie sklepów internetowych

Nowoczesna platforma do prowadzenia sklepu internetowego. Bezpłatne aktualizacje, wsparcie techniczne. Liczne integracje i prosta obsługi. Idealne oprogramowanie do pozycjonowania. Uruchom własny sklep internetowy
Tutaj jesteś: Strona główna » Jak dodać do sklepu kod Google Analytics ?

Jak dodać do sklepu kod Google Analytics ?

Data dodania: 23-01-2011

Klienci którzy chcą śledzić ruch w swoim sklepie (ilość odwiedzin, miejsca odwiedzin, słowa kluczowe) mogą dodać do sklepów internetowych oscGold kod śledzenia Google.
W celu dodania kodu Google należy wyedytować plik główny szablonu. Edycji należy dokonać poprzez połączenie FTP używając do tego np programu Total Commander. Po połączeniu się z serwerem gdzie znajduje się sklep (sposób łączenia z FTP jest opisany w pierwszej części instrukcji do sklepu) należy przejść do domyślnego katalogu szablonu. Katalogi szablonów znajdują się w katalogu /templates w katalogu gdzie zainstalowany jest sklep. Nazwę domyślnego katalogu sklepu można podejrzeć w menu Wygląd / Ustawienia wygladu sklepu - pozycja domyślny szablon - wartością tej pozycji jest nazwa katalogu domyślnego szablonu. Po wejściu na serwerze do katalogu szablonu należy w celu dodania kodu Google wyedytować plik o nazwie main_page.tpl.php. Kod google należy wstawić na samym dole pliku przez znacznikiem </body>. Po wstawieniu pliku należy zapisać plik ponownie na serwerze. Standardowy kod google umożliwia śledzenie użytkowników sklepu, ilości odwiedzin itp ale nie posiada obsługi sprzedaży. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani dodatkowymi statystykami sprzedaży zachęcamy do zakupu rozszerzonego modułu.

Dalej

oprogramowanie e-commerce | tworzenie sklepów internetowych | program do sklepu internetowego | oprogramowanie sklepu internetowego | sklep internetowy | sklepy internetowe

Informacje zawarte na tej stronie stanowią własność intelektualną firmy Kamelia-Net. Dotyczy to zarówno tekstów jak i grafik sklepu. Wszelkie próby kopiowania zdjęć oraz tekstów z niniejszego serwisu bez zgody firmy Kamelia-Net są zabronione i będą traktowane jako łamanie prawa.
Oprogramowanie sklepu internetowego