Tworzymy profesjonalne oprogramowanie sklepów internetowych

Nowoczesna platforma do prowadzenia sklepu internetowego. Bezpłatne aktualizacje, wsparcie techniczne. Liczne integracje i prosta obsługi. Idealne oprogramowanie do pozycjonowania. Uruchom własny sklep internetowy
Tutaj jesteś: Strona główna » Jak utworzyć nowy box w sklepie ?

Jak utworzyć nowy box w sklepie ?

Data dodania: 29-01-2011

W sklepie można samodzielnie dodawać nowe boxy, które mogą być wyświetlane w kolumnach. Boxy można dodawać na dwa różne sposoby.
1. Sposób pierwszy - nie wymagający żadnej znajomości programowania:
W panelu administracyjnym w menu Wygląd / Definiowanie stron informacyjnych należy podczas dodawania nowej strony wybrać jako jej rodzaj jako 6 - wyświetlanie w boxie. Następnie należy wprowadzić kolejność wyświetlania strony (boxu), kolumnę w której ma się wyświetlać oraz czy ma być ukryta belka nagłówka. Następnie w edytorze należy wprowadzić treść, która ma być w boxie wyswietlana (może to być tekst, obrazki, linki, itp. ). Po zapisaniu strony utworzy się nowy box który będzie wyświetlał zdefiniowaną wcześniej treść.

2. Sposób drugi - wymaga znajmości PHP i mySQL - pozwala na wstawienie w boxie dynamicznej treści pobieranej z bazy danych sklepu. W pierwszej kolejności należy przygotowac skrypt PHP, ktory będzie generował zawartość boxu. Wszystkie pliki boxów znajdują się w katalogu /includes/boxes. Skrypt musi mieć unikalną nazwę - nie mogą w katalogu znajdować się dwa pliki o takiej samej nazwie. Następnie w panelu administracyjnym w menu Wygląd / Zarządzanie boxami wybieramy opcję nowy box i wpisujemy w polu nazwa pliku - nazwę skryptu ( bez rozszerzenia .php ), który został utworzony i zapisany w katalogu /includes/boxes. Wpisujemy także nazwę boxu, wybieramy kolumnę w której ma się wyświelać, kolejność i  oraz czy ma być aktywny.

Dalej

oprogramowanie e-commerce | tworzenie sklepów internetowych | program do sklepu internetowego | oprogramowanie sklepu internetowego | sklep internetowy | sklepy internetowe

Informacje zawarte na tej stronie stanowią własność intelektualną firmy Kamelia-Net. Dotyczy to zarówno tekstów jak i grafik sklepu. Wszelkie próby kopiowania zdjęć oraz tekstów z niniejszego serwisu bez zgody firmy Kamelia-Net są zabronione i będą traktowane jako łamanie prawa.
Oprogramowanie sklepu internetowego