Tworzymy profesjonalne oprogramowanie sklepów internetowych

Nowoczesna platforma do prowadzenia sklepu internetowego. Bezpłatne aktualizacje, wsparcie techniczne. Liczne integracje i prosta obsługi. Idealne oprogramowanie do pozycjonowania. Uruchom własny sklep internetowy
Tutaj jesteś: Strona główna » Projekt osCommerce

Projekt osCommerce

Data dodania: 09-10-2008

Biznes internetowy w dzisiejszych czasach nie zna granic. Dzięki nowoczesnym technologiom nawet mała firma może odnosić sukcesy na rynku, docierając do klientów z najodleglejszych miejsc świata. Wygoda, szybkość i wysoka efektywność handlu internetowego w powiązaniu z niskimi kosztami prowadzenia takiej działalności sprawia, że coraz więcej właścicieli firm inwestuje w ten obszar działalności. W XXI wieku do lamusa przeszło stanie w kolejkach w tradycyjnych sklepach, co więcej - nawet nie trzeba wychodzić z domu, aby coś kupić lub sprzedać.  Wycieczki po centrach handlowych z powodzeniem zastępowane są wizytami w sklepach internetowych. Wystarczy jedno kliknięcie i w wirtualnym koszyku pojawiają się produkty lub usługi, które w niczym nie ustępują tym, które można spotkać w tradycyjnym sklepie. Do handlu internetowego jest wykorzystywane wiele narzędzi, jest wiele systemów obsługi sklepu internetowego. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest projekt osCommerce.
osCommerce to oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego. Sklepy internetowe osCommerce w swoim podstawowym wyglądzie zbudowane są najczęściej: w części górnej nagłówek, poniżej trzykolumnowe centrum i stopka, chociaż spotyka się sklepy oparte na osCommerce odbiegające od tego schematu. Jego modułowa budowa pozwala na znaczne modyfikacje wyglądu. Podstawowa wersja osCommerce zawiera mechanizmy prezentacji towaru, system logowania klientów, system recenzji, informowanie o produktach, newsletter, system prezentacji nowości, moduł promocji. Panel administracyjny umożliwia dodawanie produktów, obsługę zamówień oraz konfigurowanie sklepu internetowego. Oprogramowanie obsługuje wiele języków, wiele walut - potrafi przełączać się między nimi i przeliczać wartości. Skupiona wokół projektów oscommerce społeczność wymienia się poglądami na listach dyskusyjnych, tworzy moduły, poprawki i nowe funkcjonalności zwane kontrybucjami (contributions).

Sklepy internetowe osCommerce działają w oparciu o moduły. Dzięki temu w łatwy sposób można zwiększyć możliwości sklepu internetowego poprzez instalację dodatkowych modułów. Ważnym atutem skryptu jest mnóstwo dodatków rozpowszechnianych za darmo, polskie tłumaczenie oraz prostota integracji z systemem płatności internetowych, porównywarkami cen oraz programami zewnętrznymi np. Subiekt. W przypadku oscommerce można skorzystać z podstawowego wyglądu sklepu internetowego lub kupić niedrogi gotowy szablon graficzny, a jeśli chcemy się wyróżniać z grona podobnych sklepów, możemy wtedy zamówić profesjonalną grafikę sklepu.
 
W systemie osCommerce znajdziemy wszystko co jest potrzebne przeciętnemu właścicielowi firmy sprzedającemu produkty lub usługi. Jak w każdym biznesie ważna jest każda złotówka, więc warto się zastanowić, czy nie postawić sklepu na początku na osCommerce, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w reklamę lub towar.
 
Podstawowy osCommerce to jednak oprócz plusów także i minusy. Plusy to prostota oraz szereg dostępnych modułów, które umożliwiają rozbudowę sklepu. Na początek - powinien wystarczyć. Minusy - jak wiele darmowych aplikacji niedopracowanie oraz luki bezpieczeństwa. Sam projekt osCommerce ma już parę ładnych lat i praktycznie sam szkielet skryptu nie jest już rozwijany przez jego twórców. Pojawiają się jedynie nowe moduły które zwiększają funkcjonalność sklepu. Ale mimo to jest on polecany dla osób startujących - profesjonalna witryna oparta na takim skrypcie może wiele zdziałać. Warto jednak chcąc założyć sklep internetowy skorzystać z autorskich wersji osCommerce w których zdecydowana większość błędów została wyeliminowana, a sama aplikacja została mocno zmodyfikowana w stosunku do oryginału. Jest wiele płatnych modyfikacji silnika oscommerce, które znacznie odbiegają możliwościami od oryginału. Oscommerce jest i będzie nadal dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Nie każdego w końcu stać na to aby zakupić rozwiązanie tworzone wyłącznie pod jego potrzeby. I nie chodzi tylko kwestie finansowe ale również czas. Nie ma chyba branży w której konkurencja nie wystawiłaby już własnego sklepu internetowego, a czym większa konkurencja tym mniejszy potencjalny zysk ze sprzedaży.

Dalej

oprogramowanie e-commerce | tworzenie sklepów internetowych | program do sklepu internetowego | oprogramowanie sklepu internetowego | sklep internetowy | sklepy internetowe

Informacje zawarte na tej stronie stanowią własność intelektualną firmy Kamelia-Net. Dotyczy to zarówno tekstów jak i grafik sklepu. Wszelkie próby kopiowania zdjęć oraz tekstów z niniejszego serwisu bez zgody firmy Kamelia-Net są zabronione i będą traktowane jako łamanie prawa.
Oprogramowanie sklepu internetowego