Tworzymy profesjonalne oprogramowanie sklepów internetowych

Nowoczesna platforma do prowadzenia sklepu internetowego. Bezpłatne aktualizacje, wsparcie techniczne. Liczne integracje i prosta obsługi. Idealne oprogramowanie do pozycjonowania. Uruchom własny sklep internetowy
Tutaj jesteś: Strona główna » Twój własny sklep internetowy

Twój własny sklep internetowy

Data dodania: 30-12-2007

Stać Cię na sprawdzone rozwiązania !

W dzisiejszych trudnych gospodarczo czasach prowadzenie własnej firmy która przynosiłaby zyski nie jest takie proste jak parę lat temu. Ogromna konkurencja sprawia, iż cały czas trzeba poszukiwać nowych rynków zbytu produktów. Jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków na którym można szukać nowych klientów jest obecnie sieć Internet. Internet to nieograniczony ilością klientów rynek na którym można sprzedać praktycznie każdy produkt lub usługę. Jednak aby zaistnieć na tym rynku potrzebne są odpowiednie narzędzia. Najlepszym i najtańszym sposobem jest założenie własnego sklepu internetowego. Drugim alternatywnym sposobem jest sprzedaż poprzez systemy aukcyjne np.eBay. Porównując jednak te dwa sposoby dużo tańszym sposobem okaże się wybór sklepu internetowego. Systemy aukcyjne mają tą dość istotną wadę tzn: wystawienie każdej aukcji kosztuje. Także od sprzedaży towarów trzeba płacić właścicielom portali aukcyjnych często nie małą prowizję. Nie są to może duże kwoty, ale jeżeli wystawia się kilkaset produktów to koszty te okazują się już znaczne. Dla porówania sklep internetowy to jednorazowy wydatek, który przy dobrym podejściu marketingowym może się szybko zwrócić. Ponadto wstawianie produktów do sklepu nic nie kosztuje, nie ma ograniczeń ilościowych dotyczących ilości wystawianego towaru i zyskiem ze sprzedąży nie trzeba się z nikim dzielić. Wiele osób myśli, iż tworzenie sklepu internetowego to proces bardzo skomplikowany, który pociąga za sobą znaczne koszty. Jednak w większości przypadków jest to nieprawda i całkowite uruchomienie własnego sklepu internetowego może się zamknąć w kwocie kilkuset złotych. W porównaniu z kosztami otworzenia tradycyjnego sklepu koszty stworzenia sklepu internetowego są minimalne.

Obecnie sprzedawcy szukają nowych rynków zbytu, ale także klienci szukają nowych możliwości zakupów. Dlatego zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne. Jednak coraz większa ilość osób korzystających z internetu, to także rosnące wymagania klientów. Dlatego klienci mają coraz wyższe wymagania w stosunku do sklepów internetowych. Sklepy, których funkcjonalność ogranicza się do przeglądania oferty, formularza zamówienia i koszyka, nie są już atrakcyjne.
Obecnie klient sklepu internetowego wymaga indywidualnego traktowania: wglądu do historii swoich zamówień, specjalnego rabatu, atrakcyjnego wyglądu sklepu oraz szybkości działania. Osoba obsługująca sklep wymaga natomiast, by aktualizacja danych w sklepie była łatwa i szybka oraz by sklep internetowy umożliwiał nie tylko sprzedaż, ale też przynajmniej podstawowe działania marketingowe (system rozsyłania newsletterów do klientów, przypisywanie klienta do określonej grupy rabatowej, indywidualizowanie oferty w zależności od aktualnych promocji).

Bardziej rozbudowane oprogramowanie to równocześnie znacznie wyższa sprzedaż, gdyż w profesjonalnie wyglądającym sklepie klienci kupują dużo chętniej.

Czy sklep internetowy na pewno będzie działał poprawnie ?

Chcąc założyć własny sklep internetowy warto kupić dobrze przetestowane i bezpiecznie oprogramowanie. W ten sposób unikniemy stresu związanego z reklamacjami klientów sklepu i nieprzewidzianymi przerwami w jego funkcjonowaniu, a także niespodzianek typu: utrata danych wszystkich klientów.

Sklep internetowy - podstawyNiezawodnie działający sklep to bardzo duża oszczędność czasu. Błędy w funkcjonowaniu sklepu mogą doprowadzić do utraty klientów, nie opłaca się więc eksperymentować z nieznanymi programami. Przed zakupem oprogramowania warto zobaczyć działający sklep.

Z tego też względu gotowy program, na którym można zbudować sklep, jest generalnie lepszym rozwiązaniem niż sklep pisany na zamówienie. Gotowy program zawsze można rozbudować, nie ma ograniczeń w indywidualizacji danego sklepu czy dodawania specjalnych funkcji na życzenie, a sklep wykonywany od podstaw na zamówienie jest zawsze większym lub mniejszym ryzykiem - dopiero po zakończeniu prac możemy ocenić jakość programu, a na niezbędne testy często brakuje czasu.

Rozwój oprogramowania

Nawet najlepszy program należy cały czas udoskonalać, dodawać nowe funkcje lub umożliwiać jego współpracę z innym oprogramowaniem. Wybierz taki program, co do którego będziesz mieć pewność, że jest rozwijany, że będzie można dodawać kolejne aktualizacje. Obecnie na rynku jest sporo programów do obsługi sklepów, które od paru lat są sprzedawane w tej samej wersji, nic się w nich nie zmienia. Twórcy aplikacji często uznają, że program już napisali, koncentrują się więc na jego sprzedaży bez dbałości o jego ciągłe udoskonalanie.

Kup program, którego nie będziesz musiał wymieniać za rok na inny - wybierz program autora, który nieprzerwanie zajmuje się rozwojem oprogramowania swojego autorstwa.

Oprogramowanie to nie wszystko

Każdy system handlu elektronicznego oprócz samego oprogramowania wymaga jeszcze jednego, nie mniej istotnego elementu, jakim jest serwis i pomoc techniczna. Przykładem może być instalacja sklepu internetowego na nietypowych serwerach. Czasem na nietypowych hostingach trzeba dokonać indywidualnych ustawień aplikacji sklepu aby wszystko działało poprawnie. Własnie to tego służy serwis. Ponieważ aplikacja sklepu internetowego jest bardzo rozbudowana i posiada ogromne możliwości, zanim klient pozna możliwości sklepu, podczas pracy ze sklepem pojawiają się pytania, problemy. W tym przypadku bardzo istotna jest pomoc techniczna. W razie problemów lub pytań szybka odpowiedź może mieć istotny wpływ na sprzedaż i funkcjonowanie sklepu.


Dalej

oprogramowanie e-commerce | tworzenie sklepów internetowych | program do sklepu internetowego | oprogramowanie sklepu internetowego | sklep internetowy | sklepy internetowe

Informacje zawarte na tej stronie stanowią własność intelektualną firmy Kamelia-Net. Dotyczy to zarówno tekstów jak i grafik sklepu. Wszelkie próby kopiowania zdjęć oraz tekstów z niniejszego serwisu bez zgody firmy Kamelia-Net są zabronione i będą traktowane jako łamanie prawa.
Oprogramowanie sklepu internetowego