Tworzymy profesjonalne oprogramowanie sklepów internetowych

Nowoczesna platforma do prowadzenia sklepu internetowego. Bezpłatne aktualizacje, wsparcie techniczne. Liczne integracje i prosta obsługi. Idealne oprogramowanie do pozycjonowania. Uruchom własny sklep internetowy
Tutaj jesteś: Strona główna » Zakończenie projektu oscGold

Zakończenie projektu oscGold

Data dodania: 11-03-2014

Internet cały czas się rozwija, zaczyna być dostępny w coraz większej ilości urządzeń, w tym: w komórkach, tabletach, posiada także coraz większe możliwości prezentacji danych. Przez to musi się także zmieniać oprogramowanie aplikacji internetowych.

Nie zawsze jednak da się tak zmodyfikować oprogramowanie, żeby nadążało za zmieniającą się techniką. Dlatego zmuszeni zostaliśmy do zaprzestania rozwijania projektu oscGold. W jego miejsce - jako godny następca został stworzony nowy system o nazwie shopGold.

Do sklepu będą wydawane nowe aktualizacje, które będą konieczne ze względu na zmieniające się prawo. Sklep cały czas będzie przez nas wspierany w zakresie pomocy technicznej i w razie problemów oczywiście pozostajemy do Państwo dyspozycji (dla użytkowników z aktywną pomocą techniczną dla tego oprogramowania). Sklep nie będzie  rozwijany o nowe funkcje oraz nie będą wydawane nowe aktualizacje związane z istniejącymi w sklepie funkcjami (np na zmiany wprowadzone przez systemy zewnętrzne, z którymi współpracuje oscGold) - nowe funkcje oraz modyfikacje istniejących będą oferowanie w nowym systemie shopGold - dlatego zachęcamy użytkowników oscGold do przejścia na nowy system shopGold.

Projekt oscGold tworzyliśmy od 2006 roku. Od tego czasu ukazało się kilka wersji sklepu - w tym ostatnia najnowszą oznaczona jako wersja 4. Sama wersja 4 miała kilka odsłon: wersja 2011, 2012 i 2013 - oznaczana była kolejnymi latami wydań sklepu. Jednakże sam sklep wyczerpał już możliwości rozbudowy dlatego zmuszeni byliśmy zaprzestać rozwoju oprogramowania - dodawanie kolejnych modyfikacji powodowało by, że sklep stawałby się coraz mniej efektywny i wolniejszy.

Sam system oscGold jest już dość wiekowy, swój szkielet opiera na systemie osCommerce - który ma już także swoje lata i najlepsze czasy już za sobą. Sam projekt osCommerce także nie jest już rozwijany - miała ukazać się kolejna odsłona systemu - jednak od kilku lat nie może się przebić do finalnej wersji. Dlatego także postanowiliśmy nie rozwijać dalej sklepu oscGold. Co prawda nasz system znacznie różnił się od wzorcowego osCommerce - jednak sam szkielet pozostał zbliżony i na dzisiejsze czasy jest on po prostu za stary i nie efektywny - szczególnie dla większych sklepów. W dzisiejszych czasach kiedy króluje HTML5 budowa sklepu oscGold nie odpowiada dzisiejszym standardom. Przebudowana całego sklepu była praktycznie niemożliwa - wymagałaby napisania praktycznie większości kodu od nowa - co uczyniliśmy - pisząc od nowa własny, całkowicie autorski sklep o nazwie shopGold. shopGold jest następcą oscGold - nie jest to jednak przeróbka starego systemu, a całkowicie nowe oprogramowanie, napisane od podstaw w oparciu o nowe algorytmy i nasze autorskie rozwiązania. Dzięki temu mogliśmy zastosować całkiem nowe rozwiązania.

Wiele osób w internecie krytykowało i krytykuje system osCommerce i nasz system oscGold - jednak sklep nadal idealnie nadaje się dla małych i średnich sklepów - pomimo starego kodu - w dalszym ciągu można z powodzeniem sprzedawać za jego pomocą produkty w internecie. Mamy wiele opinii od naszych Klientów, że w łatwy sposób można pozycjonować sklep, sklep jest prosty w obsłudze, łatwo można zarządzać sklepem z poziomu zaplecza - sam sklep dalej jest przyjazny dla kupujących, posiada wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia sprzedaży w internecie. Jednakże patrząc z punktu widzenia programistycznego jego "silnik" jest dość stary i posiada ograniczenia rozbudowy o nowe funkcje co w dzisiejszych czasach stanowi duży mankament. Dlatego zachęcamy naszych Klientów korzystających z oprogramowania oscGold na przechodzenie na nowy system shopGold :)


Dalej

oprogramowanie e-commerce | tworzenie sklepów internetowych | program do sklepu internetowego | oprogramowanie sklepu internetowego | sklep internetowy | sklepy internetowe

Informacje zawarte na tej stronie stanowią własność intelektualną firmy Kamelia-Net. Dotyczy to zarówno tekstów jak i grafik sklepu. Wszelkie próby kopiowania zdjęć oraz tekstów z niniejszego serwisu bez zgody firmy Kamelia-Net są zabronione i będą traktowane jako łamanie prawa.
Oprogramowanie sklepu internetowego